английский язык в донецке для детей . копицентр донецк . ремонт кондиционеров.

Ukrainian (UA)English (United Kingdom)
Збірна команда Бельгії

Про хокей в Бельгії:

26 грудня 1895 року король Леопольд ІІ відкрив у м. Брюссель комплекс «Північний полюс», головною спорудою якого стала нова ковзанка. З цього дня бере свій початок історія бельгійського хокею. На той час в ряді сусідніх держав хокей здобував популярність серед широких верств населення. 17 грудня 1903 року в Брюсселі було створено Федерацію бельгійських ковзанярів, до якої увійшли й хокеїсти. Президентом Федерації став Віктор Боен, він же став першим спортсменом, який прийняв олімпійську клятву на Іграх 1920 року. 4 березня 1905 року Бельгія провела свою першу міжнародну гру проти Франції (3:0). Всі три шайби у бельгійців записав на свій рахунок капітан команди Ернест Ренар.

15 травня 1908 року Бельгія стала одним із засновників Міжнародної федерації хокею (IIHF), навічно вписавши своє ім’я в історію світового хокею. Першу офіційну гру бельгійці провели 25 січня 1909 року проти Богемії (4:1) в рамках чемпіонату Європи. В європейських форумах бельгійці брали участь з 1910 по 1932 роки. За цей час бельгійці здобули золоті (1913), срібні (1927) та двічі бронзові нагороди (1910, 1911).

Бельгія також стала ініціатором включення хокею до програми Олімпійських Ігор. Вперше олімпійський хокейний турнір проводився в Антверпені (Бельгія) в рамках літніх Олімпійських Ігор 1920 року. Господарі посіли на ньому останню шосту сходинку. Після цього бельгійці ще тричі виступали на Зимових Олімпіадах, але особливих успіхів не мали. Довгу історію мають виступи бельгійських хокеїстів на чемпіонатах світу. З першого чемпіонату до 1950 року Бельгія була постійним учасником світових форумів.

Але після вильоту команди з елітного дивізіону в бельгійському хокеї розпочався затяжний спад, який триває і понині. Збірні команди все нижче опускались в світовій класифікації, а клуби поступово втрачали свою конкурентоспроможність. В 1993 році Бельгія зазнала найболючішої поразки в своїй хокейній історії. В рамках чемпіонату світу в Словенії бельгійська збірна зазнала поразки від команди України з рахунком 2:37!

Лише останніми роками бельгійський хокей почав відвойовувати втрачені позиції. Національна збірна щороку бореться за вихід до Дивізіону І, а молодіжна та юніорська команди традиційно перебувають серед міцних середняків Дивізіону ІІ.

Найкращий результат за останні 10 років: третє місце в групі в Дивізіоні ІІ (2009 рік).

Україна – Бельгія: 2 матчі, 2 перемоги України (14:2 та 8:0). Різниця шайб – 22:2

 
Main page Contacts Search Contacts Search